Evde 7 kilo ile bir haftada nasıl hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz?

Fazla kilolar bir günün sorunu değil ama hepimiz çok çabuk kurtulmak istiyoruz. Peki ya 7 günde yapılabilseydi? Çok ilginç bir soru.

7 kg için haftada kilo kaybı için su

Bir hafta boyunca içme diyeti

Size en katı diyetlerden birini anlatacağız. Oldukça basittir ve günün içme rejiminden oluşur. Böyle bir diyetteki ana şey temiz sudur. Buna ek olarak, sadece bir litre sıvı gıda (taze meyve suları, az yağlı süt ürünleri, sebze suları) tüketilmesine izin verilir. Böyle bir diyet uygulayarak, sürekli bir açlık hissi hissedeceksiniz. Vücut için dengeli değildir ve faydalı değildir.

Bir haftada kilo vermek için protein diyeti

Bu diyetin popülaritesi oldukça yüksektir. Ek bilgiye veya özel bir menüye ihtiyacınız yok. Hafta boyunca kullanmanıza izin verilir:

kahvaltı için 1 yumurta; Öğle yemeği için 100 gr haşlanmış kanatlı eti (derisiz); akşam yemeği için bir bardak yoğurt.

Böyle bir diyetin dezavantajı dışkı ile ilgili problemlerdir. Ve hepsi diyette lif bulunmadığı için. Böyle bir diyet böbrek hastalığı olan kişilere uygulanamaz. Hastalık kötüleşebilir (çok miktarda protein nedeniyle).

Kefir ve karabuğday diyeti

Böyle bir diyetin sonucunun maksimum olması ve beklenen 7 kilograma kadar kilo vermesi için sadece karabuğday lapası yemeyi deneyebilirsiniz. Hem şekersiz hem de tuzsuz pişiriyoruz ve kefirle kullanıyoruz. Günün normu:

3 porsiyon karabuğday; sınırsız kefir.

Böyle bir diyetin tamamlanmasından sonraki ilk günlerde çok yağlı ve ağır yiyeceklere geçmemelisiniz. Diyetinize yavaş yavaş çok sayıda meyve, taze sebze ve diyet eti eklemek gerekir.

Başka ne düşünülmeli

Her diyetin vücutta çok fazla stresle ilişkili olduğunu her zaman anlamalısınız. Çok ani kilo kaybı sağlığa zararlı olabilir. Genellikle diyeti durdurduktan sonra vücudumuz tüm kayıpları telafi eder. Düşük kalorili bir diyete karar verirken tüm gerçekleri göz önünde bulundurun. Mümkünse, doğru yemeği seçmek daha iyidir. Makul fiziksel aktivite, spor yapmak da ekstra kilo kaybına katkıda bulunur. Ancak böyle bir diyete zaten karar verdiyseniz (hızlı kilo vermek istiyorsanız), vitamin komplekslerini unutmayın. Onları paralel olarak alın, sağlığınız için temel unsurların eksikliğini (kısmen) telafi ederler.